Můj příběh

Jsem máma tří dětí téměř na plný úvazek. Vystudovala jsem informatiku a statistiku na VŠE a několik let pracovala jako konzultantka a manažerka v IT. Před mateřskou jsme dostavěli ekologický domek – dřevostavbu.

Práce se dřevem mě lákala od malička a blízký mi byl i celkový koncept bydlení z přírodních materiálů. Má zvědavost a láska ke dřevu vyústila až ve studium Mendelovy university, oboru Dřevařství, kterým jsem si zpestřovala mateřskou a rodičovskou dovolenou s našimi dětmi a kde jsem měla šanci se o dřevu dozvědět ještě více.

Praktické zkušenosti jsem získávala nejprve hlavně na stavbě, kdy jsme si mnoho věcí dělali sami. Největší dobrodružství s vrtačkou na mě však čekalo v lesním dětském klubu, který jsme s kamarádkou založily a který mi umožnil a stále umožňuje realizovat malé i velké projekty. Navrhla a vlastnoručně realizovala jsem několik dětských hřišť, nábytek, ale i mnoho drobností jako např. zábavné hry pro děti nebo ozdoby do domácnosti.

Pro své výrobky jsem používala množství nástrojů a vyzkoušela různé cesty. Vím, jak se co používá, ale také kde se dělají nejčastější chyby. Nejsem profesionál, který se výrobou živí, ale hobík. Snažím se vysvětlovat lidsky tak, abyste vše mohly pochopit i bez předchozích zkušeností. Pokud hledáte exaktní postupy a vše profi, asi se zkuste podívat jinam. Jestli ale chcete prostě jen strávit pohodový den, vyzkoušet různé nástroje, vyrobit si něco vlastníma rukama a hlavně získat dostatek odvahy pro svoje další projekty, jste na správném místě.

Nebojte se vrtačky!

a přihlaste se na kurz. Je to hračka i zábava…